Kurs dla początkujących księgowych

doradca podatkowy warszawa

Księgowa to jeden z najstarszych zawodów świata i dziwi fakt, że do tej pory żadna z polskich uczelni wyższych nie prowadzi studiów o tym kierunku. Są jedynie specjalizacje a przyszli księgowi kończą kierunki, takie jak ekonomia czy finanse i rachunkowość. Właśnie dlatego chcąc pracować w tym zawodzie koniecznym staje się uczęszczanie na dodatkowe kursy doszkalające. Wpływ na to mają również ciągle zmieniające się przepisy, na przykład prawa pracy i w związku z tym księgowi muszą być zawsze na bieżąco.

Jakie kwalifikacje posiada doradca podatkowy Warszawa?

Pierwszym krokiem do podjęcia pracy powinien więc być kurs księgowości. Na szczęście są takie, w którym podejmowana jest tematyka podstawowa, pozwalająca zdobyć na tyle szczegółowe informacje, by móc podjąć się pracy na stanowisku księgowej. Zazwyczaj są to praktyki czy staże a dopiero potem zajęcie samodzielnego stanowiska. Musimy pamiętać, że zawód księgowej jest niezwykle odpowiedzialny – nie ma tu miejsca na jakiekolwiek pomyłki bowiem za każdą można narazić firmę na problemy z ZUS-em czy Urzędem Skarbowym. Przypomnijmy, że księgowa zajmuje się rozliczaniem firm wobec właśnie tych instytucji.

Na wspomnianych szkoleniach, przyszły księgowy poznaje zasady obsługi programu komputerowego, dzięki któremu będzie mógł bezbłędnie obliczać zobowiązania firm, ale tez podawane są wszystkie aktualne normy prawne, jakie obowiązują w związku z prowadzeniem działalności gospodarczych. To niezbędne, by móc sprawnie zająć się kwestiami księgowymi firm.