Lodówka turystyczna czy torba termoizolacyjna?

lód

Wiele produktów spożywczych musi być przechowywanych w warunkach niskich a nawet ujemnych temperatur, by nie uległy zepsuciu czy rozmrożeniu. Nie zawsze jednak mamy okazję trzymać jedzenie w lodówce czy zamrażarce. Piknik na łonie natury czy chociażby transport żywności to tylko niektóre z sytuacji, w jakich nie mamy możliwości transportu domowej lodówki. Wtedy przyda nam się z całą pewnością lodówka turystyczna. Jest dużo mniejszych rozmiarów, idealnie zmieści się w aucie. Przez co najmniej kilka godzin możemy w niej przechowywać schłodzone napoje, produkty mięsne czy nabiałowe bez ryzyka ich zepsucia czy zmiany temperatury.

Idealnie przydają się też torby termoizolacyjne. Ich zastosowanie jest podobne chociaż mają jeszcze jedną ważną funkcję – torba termoizolacyjna chroni przed rozmrożeniem potraw. Zajmuje też jeszcze mniej miejsca aniżeli lodówka. Przydaje się idealnie na zakupy i dłuższe wyprawy.

Torby tego rodzaju dostępne są w supermarketach – na działach produktów mrożonych jednak te znacznie lepszej jakości kupimy w profesjonalnych sklepach gastronomicznych. Lodówki turystyczne nabędziemy natomiast w sklepach ogrodniczo budowlanych, ze sprzętem AGD oraz wyposażeniem gastronomicznym.