Na czym polega praca magazyniera?

praca-magazyniera

Chociaż praca magazyniera nie cieszy się w Polsce wielkim uznaniem, to wciąż nie brakuje chętnych na tego rodzaju stanowisko. Magazynierami zostają zazwyczaj mężczyźni, głównie ze względu na większą sprawność fizyczną oraz lepsze możliwości siłowe.

Do ich codziennych obowiązków należy przede wszystkim przyjmowanie oraz wydawanie znajdujących się na terenie magazynu towarów. Niejednokrotnie łączy się to zarówno z pracą fizyczną jak również obowiązkami przy komputerze, chociażby podczas konieczności wystawiania faktur za towary.

Praca magazyniera musi być zawsze zgodna z obowiązującymi przepisami BHP. Dotyczy to zarówno stroju, w jakim pracuje magazynier jak i uprawnień do różnego rodzaju sprzętów, jakie pomocne są w jego pracy. Tutaj możemy wymienić na przykład wózki widłowe i trzeba przyznać, że akurat szkolenia na wózki widłowe są dla każdego konieczne a tylko pozytywny wynik wieńczącego go egzaminu pozwala na zdobycie uprawnień i miana pełnoprawnego operatora wózków widłowych.

Ciekawostką jest również fakt, iż chociaż zarobi magazyniera nie są zbyt wygórowane – nie jest to zazwyczaj więcej aniżeli 2 000 złotych to warto podkreślić, że pracownik z uprawnieniami na prowadzenie na przykład wózków widłowych czy obsługę podnośników może liczyć na nie co większą pensję.