Na o zwrócić uwagę przy wyborze kurtki na motor

odzież motocyklowa

Każdy dla kogo motocykle są ogromna pasją doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak dużą rolę dla motocyklisty odgrywa kurtka motocyklowa.  Kurtka to nie tylko wygląd wizualny, kolorystyka czy uczucie komfortu. Wraz z wyborem odpowiedniej kurki musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, ponieważ kurtka na motor odgrywa wiele ważnych funkcji.

Kurtka dla motocyklisty to zaraz po kasku najważniejszy element stroju na motor, ponieważ tak samo jak kas kurtka również wpływa na bezpieczeństwo osoby prowadzącej motor. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżdżąc motocyklem jesteśmy narażeni na rożne niebezpieczeństwa, a co więcej i jesteśmy chronieni karoserią tak jak ma to miejsce w samochodzie. W przypadku wypadków na motocyklu osoba kierująca nim ma bezpośredni kontakt z podłożem. Stąd też tak dużą uwagę musimy przyłożyć do wyboru odpowiedniego stroju, ponieważ ten poza aspektami wizualnymi pełni również funkcję ochronną. Kurtka na motor wykonana z mocnego materiału odpornego na ścieranie oraz uszkodzenia jak kurtka Rukka może zapewnić nam bezpieczeństwo podczas wypadku. Dodatkowo ten model kurtki wyposażony został w strechowe panele mesh które zapewniają przewiewność. Jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa kurtka jest również wyposażona w ochraniacze zarówno na barkach jak na łokciach.

Poza funkcja ochronna kurtka motocyklowa chroni również przed wiatrem, drobnymi kamieniami, a także przed deszczem, dlatego przy jej wyborze warto zwrócić uwagę również na to, aby była ona również wodoodporna. Kurtki na motor dzielą się na kurtki tekstylne oraz skórzane to na który z tych modeli się zdecydujemy zależy przede wszystkim od tego jaka jazdę preferujemy oraz od tego jaki motor posiadamy. Kurtki skórzane kojarzą się przede wszystkim z motorami typu chopper, natomiast kurtki tekstylne przeznaczone są głównie do jazdy terenowej.  Jednak bez względu na to jak rodzaj kurtki wzbierzemy musimy zwrócić uwagę na to, aby nie była ona za duża, ponieważ wtedy może stracić ona swoje funkcje ochronne podczas upadku ochraniacze mogą się przesunąć i nie będą zabezpieczać odpowiednio naszego ciała.