Jak unieważnić kredyt frankowy?

prawo i pomoc prawna

Czy można uwolnić się od niekorzystnego kredytu we frankach? Jak potwierdza prawnik od kredytów frankowych, do kancelarii adwokackich zgłasza się coraz więcej osób, które chcą odzyskać płacone przez lata środki, które w sposób nieuczciwy pobierały banki. Kredyty hipoteczne zaciągane we frankach są dzisiaj zupełnie nieopłacalne, po wzroście kursu waluty obcej kredytobiorcy bardzo często nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań bankowych.

Unieważnienie umowy o kredyt frankowy

Ponieważ umowy o kredyty frankowe wprowadzały w błąd kredytobiorców, zgodnie z przyjętym prawem, kredytobiorcy mogą starać się o unieważnienie jej zapisów. Chcesz wiedzieć, jak unieważnić kredyt frankowy i uwolnić się od nieopłacalnego zobowiązania? Frankowicze muszą założyć sprawę w sądzie, a podstawą do unieważnienia umowy z bankiem są w tym przypadku niedozwolone zapisy, tzw. klauzule abuzywne.

Sprawa frankowa — szanse na wygraną

Czy wiesz, że nowe regulacje unijne pozwalają dzisiaj wydawać sądom pozytywne dla kredytobiorców werdykt? Dzięki temu aż 98% spraw sądowych przeciwko nieuczciwym zabiegom instytucji bankowych jest rozstrzyganych na korzyść klientów banków.

Na co konkretnie mogą liczyć frankowicze? Sprawa frankowa osiąga swój finał, pozwalając kredytobiorcy odzyskać środki.

Do czego zobowiązują się banki po przegranej sprawie z frankowiczem? Oddają kredytobiorcy wszystkie wpłacone pieniądze, natomiast klient banku oddaje instytucji bankowej sam pożyczony kapitał. Nie musi regulować zaś odsetek, prowizji i wszelkich innych, narzucanych kosztów.

Jak otrzymać pomoc z kredytem we frankach?

Jeśli zaciągnąłeś niekorzystny kredyt frankowy i chcesz rozpocząć walkę z bankiem, aby odzyskać swoje pieniądze i unieważnić umowę, zgłoś się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w takich sprawach. Pamiętaj, że każda umowa kredytu frankowego jest indywidualna, przed złożeniem pozwu do banku warto najpierw dokonać jej analizy i oszacować szansę na wygraną. Prawnik od spraw frankowych w Częstochowie z przyjemnością udzieli Ci profesjonalnej porady.

 

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl