Narzędzia do produkcji kół zębatych – poznaj jakość, którą zapewniają!

frez ślimakowy modułowy

Wysokiej jakości narzędzia do produkcji kół zębatych są bardzo poszukiwane na rynku światowym ze względu na ich doskonałą wydajność. Dostarczone przez najlepszych producentów mają dobrze skonstruowaną podstawę, która zapewnia stabilność i może być montowana na śrubach fundamentowych. Co więcej, poszczególne elementy takich narzędzi zapewniają sztywność i wyrównanie przy wykorzystaniu pełnej mocy maszyny.

Klasy wykonania kół zębatych

Tłok ma duży przekrój, aby wytrzymać naprężenia tnące. Osiowanie jest zapewnione dzięki odpowiednio proporcjonalnym łożyskom, a głowica narzędzia jest wyskalowana i może być obracana pod dowolnym kątem do 90 stopni. Śruba pionowa jest wyposażona w łożysko kulkowe, aby zapewnić lekkość użycia.

 

Niektóre klasy narzędzi do wykonania kół zębatych, jak noże Fellowsa wyróżniają się ponadprzeciętną jakością wykonania. W efekcie zapobiegają drganiom i zapewniają płynny, równomierny napęd i niezawodny mechanizm regulacji skoku. Napęd z silnika w wielu maszynach przeznaczonych do produkcji kół zębatych odbywa się za pomocą wielu pasów klinowych przez sprzęgło dla trzech różnych prędkości. Maszyny mogą być dostarczone w razie potrzeby z napędem koła pasowego ze sprzęgłem. Imadło zwykle jest jednośrubowe i ma głębokie i szerokie wymienne szczęki. Obrotowa podstawa jest dokładnie wyskalowana, aby zapewnić maksymalną wygodę użytkowania.

Nóż Fellowsa i inne rozwiązania dla zapewnienia jakości

Najważniejsze jest stawiać na zautomatyzowane maszyny i urządzenia, które pozwolą zachować najwyższe standardy jednolitej jakości. Eksperci technicy monitorują proces produkcji, aby zapewnić wysoką jakość. Na każdym kroku od surowca do produktu końcowego chodzi przecież o o sprawdzenie jakości i nóż Fellowsa nie jest wyjątkiem. Materiał wykonania również powinien pochodzić z renomowanych źródeł, aby zapewnić wysokie standardy jakości i uniknąć ryzyka. W skrócie chodzi o utrzymanie najwyższej jakości na każdym kroku, przy równoczesnym łączeniu się z innowacjami i nowymi technikami.